Systemy MLS jako nowoczesna forma pośrednictwa

Projekty realizowane skutecznie w innych krajach zyskały sobie również w Polsce wielu zwolenników. Systemy MLS to najnowocześniejsze interaktywne narzędzie na rynku dla pośredników nieruchomości. Dla klientów firm należących do tych systemów to wyjątkowe a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie. Są to sieci profesjonalnych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które współpracują ze sobą przy sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości (domów, działek czy mieszkań). Systemy MLS to miejsca transakcji, gdzie sprzedaż czy kupno domu lub mieszkania obywa się wielokrotnie szybciej a prawidłowo ustalona cena dodatkowo przyspiesza ich realizację.


Dlaczego warto korzystać z firm uczestniczących w lokalnych systemach MLS


Szybsza transakcja


Twój dom lub działka może być sprzedana lub wynajęta przez każdego Pośrednika spośród kilkuset pracujących w sieci MLS.
Oferta mieszkania lub lokalu jest szczegółowo opisana i dostępna dla wszystkich użytkowników internetu (Pośredników i Klientów) poprzez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu


Co najmniej dwie witryny internetowe: sieć MLS oraz ogólnopolski portal nieruchomości www.fagora.pl prezentuje najwyższej jakości opracowane oferty nieruchomości (sprzedaży domu, wynajmu mieszkania czy zbycia innego prawa własności)
Większa wygoda i oszczędność czasu


Sprzedaż lub wynajem oparta o zasadę wyłączności dla danego Pośrednika/Firmy działającego w sieci MLS wyklucza odwiedzanie wielu agencji i podpisywanie wielu umów. Wybrany Pośrednik działa wyłącznie dla nas, by skutecznie i sprawnie sprzedać naszą nieruchomość
Nie musimy również wielokrotnie składać informacji o domu czy działce i pokazywać jej kolejnym Pośrednikom. Oszczędzamy czas, bo wszystkie sprawy dotyczące sprzedaży lub kupna wybranego np. mieszkania realizuje za nas wybrana firma.
Swoją nieruchomość zgłaszasz tylko raz w wybranym biurze pośrednictwa nieruchomości, a sprzedażą zajmie się kilkuset osób w wielu biurach. Wybierz Pośrednika i wymagaj.


Profesjonalna obsługa


Biura nieruchomości działające w MLS to podmioty, których celem jest maksymalna współpraca z innymi, by skutecznie realizować zawarte umowy kupna lub sprzedaży nieruchomości. Biorące czynny udział w szkoleniach i stale podnoszące swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Firma lub Pośrednik korzystający z Systemu MLS zobowiązany jest do spełnienia szeregu określonych prawem i dodatkowymi Regulaminami warunków. Uczestnicy Systemu są doświadczonymi Pośrednikami stosującymi najnowocześniejsze dostępne na rynku techniki i narzędzia pracy.
Współpracując z jednym Pośrednikiem pozwalasz poznać mu lepiej swoje oczekiwania i samą nieruchomość (działkę, dom czy mieszkanie), zebrać kompletne informacje prawne, dokonać weryfikacji stanu prawnego z faktycznym itp..

Umożliwiasz pośrednikowi/firmie bardziej profesjonalną obsługę i efektywną pracę.

Współpracując z Pośrednikiem działającym w sieci MLS masz pewność, że obsługują Cię najlepsi.


Większe bezpieczeństwo transakcji


System MLS umożliwia współpracę tylko z jednym Pośrednikiem, który ma obowiązek weryfikować potencjalne oferty i/lub klientów.
Zainteresowani (inni Pośrednicy i Klienci) ofertą np. domem lub działką muszą kontaktować się z twoim Pośrednikiem, nie obciążając bezpośrednio Zamawiającego

Firmy działające w MLS pracują zgodnie z prawem, posiadając wymagane prawem ubezpieczenie OC za szkody, które mogą ewentualnie wyniknąć, tym samym zabezpieczając interesy zamawiającego usługę.

Osoby pracujące w systemie są poddawane dodatkowo kontroli pod względem przestrzegania standardów zawodowych i zasad współpracy w sieci.


Dokładne oszacowanie wartości


Prawidłowo oceniona wartość rynkowa nieruchomości, niezależnie do sposobu korzystania lub rodzaju własności to jeden z warunków skutecznej sprzedaży nieruchomości. Zbycie domu którego wartość jest określona przez sentyment Sprzedającego a nie logiczny rachunek ekonomiczny, powoduje wielomiesięczne poszukiwania Kupca. Wartości ofertowe sprzedaży domów, mieszkań i działek to cena, za którą można je faktycznie sprzedać. Pośrednik działający w Systemie MLS może dokładnie ją określić, ponieważ doskonale orientuje się w cenach nieruchomości. Ceny te wynikają z faktycznie sprzedanych np. domów w określonym przedziale czasu. Dostęp do szczegółowych statystyk zawartych w Systemie MLS, a które dotyczą cen oferowanych i sprzedawanych nieruchomości, pozwala więc ustalić rzeczywistą w danym momencie ceną ofertową sprzedaży nieruchomości.


Wiarygodność


Wiarygodność Firmy / Pośrednika , któremu zależy na szerokiej promocji zawartych umów o sprzedaż lub kupno nieruchomości, można zweryfikować przez sprawdzenie bazy lokalnej sieci MLS. Bazy tych firm są generowane najczęściej przez Regionalne organizacje zawodowe (stowarzyszenia Pośredników), lub indywidualnie przez system MLS pod dodatkowym adresem internetowym. Podpisując umowę na wyłączność sprawdzamy w jakich sieciach współpracy między firmami działa określona firma (co powinno być wskazane w informacjach ogólnych i umowie).
Sprawdzone wzorce


Z uwzględnieniem różnic wynikających z prawa i odmienności rynku System MLS w Polsce jest wzorowany na rozwiązaniach cechujących się najwyższą skutecznością i profesjonalizmem. Biura uczestniczące w Systemie MLS współpracują ze sobą według szczegółowo opracowanego regulaminu.


Wyłączność warunkiem koniecznym


Warunkiem koniecznym dla sprzedaży lub wynajmu domu lub innej nieruchomości w MLS jest zawarcie umowy z Agencją nieruchomości na zasadzie wyłączności. System zawiera tylko takie oferty. Współpraca między firmami w sieci opiera się na wysokiej jakości bazie danych oferowanych nieruchomości (szczegółowy opis, weryfikacja dokumentów, dokumentacja zdjęciowa). Oferty są zawsze aktualne co wyróżnia ten system od innych portali internetowych oraz przyczynia się do skutecznej pracy. Stworzenie wysokiej jakości bazy danych jest możliwe tylko wówczas, gdy oferty są przekazane na zasadzie wyłączności.


Zakup nieruchomości w systemie MLS


Przy kupnie domu lub mieszkania czy innej nieruchomości warto korzystać z usług biur działających w systemie MLS i ofert tam zamieszczonych. Kupno własnej działki lub mieszkania/domu to najważniejsza życiowa transakcja. Podjęcie odpowiedniej decyzji wymaga rozeznania rynku nieruchomości, lokalnej infrastruktury i dogłębnej znajomości poszczególnych lokalizacji. Wiedzę tę posiadają Pośrednicy działający w Systemie MLS. By nie popełnić kosztownego błędu możesz skorzystać z wiedzy Pośrednika działającego w Systemie MLS, który może być Tylko Twoim Doradcą.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Działka, Jarużyn 1260m2

Cena:126000zł Lokalizacja:Jarużyn
Atrakcyjna działka położona w miejscowości Jarużyn, gmina Osielsko. Zlokalizowana w bardzo urokliwym miejscu, w sąsiedztwie terenów zielonych, lasu oraz domów jednorodzinnych . Powstała w wyniku podziału w oparciu o wydane wcześniej warunki zabudowy . Aktualnie złożono wniosek o wydanie decyzji o

Mieszkanie, Bydgoszcz 35,9m2

Cena:148000zł Lokalizacja:Bydgoszcz
Polecamy mieszkanie M-3 o powierzchni 35,90 m2, położone w bardzo dobrym punkcie na Osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Położone na czwartym piętrze - 2 pokoje w tym sypialnia z balkonem o powierzchni 9,5 m2 oraz pokój dzienny o powierzchni ok. 16m2, kuchnia jasna z oknem, łazienka z wanną i ogrzewaczem

Działka, Maksymilianowo 1314m2

Cena:132000zł Lokalizacja:Maksymilianowo
Działka położona w obrębie geodezyjnym Maksymilianowo. Przedmiotowa działka znajduje się w sektorze oznaczonym symbolem D8M/U, to znaczy przeznaczona jest pod budownictwo jednorodzinne z możliwością prowadzenia działalności usługowej nie wykraczającej poza teren działki. Budynki mieszkalne do dwóch